
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 390 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 10000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 22 mm |
| Diameter | 12.5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 63 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 5 mm |
Stock: 14
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25709
Ext.Price$0.25709
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25709 | $0.25709 |
| 10 | $0.20669 | $2.06690 |
| 50 | $0.17440 | $8.72000 |
| 100 | $0.14715 | $14.71500 |
| 500 | $0.13502 | $67.51000 |
